Sum 41

6. září 2010 v 13:07
gshdfhdhshszhs

Od roku 1996 se na jedné střední školev Ajaxu (Ontario, Kanada) začala formovat a sehrávat mladičká kapela, která si říkala Kaspir, a která si libovala v coverování NoFX. Pak ovšem přišel zlom, když první větší nabídkyna vystoupení udělali z neoriginálního Kaspiru samostatně tvůrčí kapelu Sum 41.

První vydavatelství, které si vzalo kluky pod svá křídla bylo kanadské Aquarius Records, což pro kluky znamenalo opravdu hodně. Když pak podepsali na začátku r. 2000 smlouvus obrovským Island records, tak si vymohli výjimku pro kanadský trh, kde jejich desky vydává právě Aquarius, jakožto dík.

V půlce téhož roku už vychází Sum 41 prvnípočin a to hned LP "Half Hour of Power" s prvním singlem Makes No Difference. Po ročním rozjezdu hned v závěsu přichází další, už trochu našlapanější studiovka "All Killer No Filler", která přinesla mega-hity jako Fat Lip, In Too Deep nebo Motivation. V r. 2002 pak pekelně rozjetí Sums vysolí další pecku "Does This Look Infected?" s The Hell Song,Over My Head a Still Waiting a je jasné, že z tohohle rozjetého vlaku už není úniku. Miliony fanoušků, stovky koncertů, nesmrtelné soundtracky k filmům a prestižní vystoupení v TV - to jsou Sum 41.

Hoši jakoby toho vzrušení neměli dost a tak se v květnu 2004 pouští natočit dokument do Konga, kde zuří občanská válka. Tam se jim to ovšem vymyká z rukou, když se poblíž jejich hotelu
 ozve několik výstřelů, které na několik hodin neustávají. Ovšem díky vojáku Spojených národů Charlesi "Chucku" Pelletierimu se jim daří opustit horkou válečnou půdu a bez fyzické úhony odcestovat zpět domů. Zde natočí 4. desku, která se stává velmi pokrokovou, a která zdědila jméno po zachránci jejích autorů "Chuck". Toto dílo silně ovlivněné kytaristou Bakshem kombinuje úderné melodie pop-punku a tvrdé metalové riffy, což se, podle mnoha kritiků, ukáže jako krok správným směrem.

V roce 2005 - před krátkou pauzou - pak korunují turné k "Chuck" živým albem z kanadského Londonu nazvaným "Go Chuck Yourself" nebo pro Japonce "Happy Live Surprise".

Rok 2006 se pak nesl ve znamení "bokovek". Nejradikálněji se toho ujal Dave Baksh, který od Sum 41 odešel pro rozdílné hudební názory, a založil novou kapelu Brown Brigade. Na jeho místo nastoupil Thomas Thacker ovšem pouze ve věci hudebního doprovodu, ne jako člen kapely. Cone se spojil s Toddem Morsem (Juliette and the Licks, H2O) aby vytvořili tvůrčí duo The Operation M.D. - dostali se až k desce "We Have an Emergency" (2007). Stevo se začal věnovat filmování klipů (i pro The Op. M.D.) a Deryck své drahé polovičce Avril Lavigne, kterou si 15. července vzal a poté jí pomáhal s nadcházející deskou.

Všichni tři se nakonec zase sešli dohromady, aby nahráli 5., rozporuplnou a velmi kritizovanou desku Sum 41 "Underclass Hero" (2007) přezdívanou jako "zpověď frontmana Whibleyho."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama