Schule begonnen

8. září 2011 v 15:48 |  Deník
Tschüss, po celkem dlouhé době zase něco píšu. Škola začala a jako obvykle si všichni stěžují, jelikož si mnoho z nich stěžovalo o prázdninách na nudu, tak mě to docela udivuje. No vážně, já jsem třeba ráda, že začala škola. Až na jednu drobnost - náš rozvrh. Náš rozvrh hodin je tak brutálně debilní, že mám chuť vedení školy nakopat do zádele.
Už tak 2 týdny hraju na baskytaru a myslím, že mi to celkem jde. Pár písniček jsem se naučila; trochu punku, trochu rocku, trochu ...funku ?! No prostě mě to baví a tuším, že právě basa bude nástroj, ve kterém se již brzy opravdu najdu. Né že by kytara byla špatná, ale je taková moc.. no prostě na nic hraje skoro každý. Česko právě teď pociťuje nedostatek basáků a naopak přebytek kytaristů. Mnoho kytaristů začíná, protože se jim zalíbí nějaká hudební skupina. Co jsem tak u lidí viděla, většinou jsou jejich vzory kytaristé z rockových a metalových uskupení. Avšak jsou i tací, kteří hrají z donucení rodiči, a to většinou na klasickou kytaru, jelikož mnozí rodiče chtějí po svých dětech vzdělání na umělecké škole. V jistém ohledu to chápu - chtějí, aby z jejich potomků "něco" vyrostlo, ale na druhou stranu by se tomu měl nechat čas, a když dítě chce, tak tam bude chodit z vlastní vůle. Toť vše k výchovným radám pro rodiče, teď se vrátím k tomu, co jsem celou dobu chtěla napsat. Mnoho kytaristů je oddaných rockových či metalových fanoušků. Pouze málo z dnešních kytaristů to od začátku vedlo např. k punku... no mě třeba to díky baskytaře to teď vede k punku. V punku je basa vždycky slyšet (..ne-li více než kytara!) , ale třeba v metalu a rocku se mi zdá, že ta basa tam zaniká a není pro ní v té hudbě moc velký prostor.
Jinak možná přesedlám na jiný blog, tenhle mě silně deprimuje. Ale tento samozřejmě mazat nebudu. Když bude nový blog, tak sem dám odkaz, ačkoli to nikdo nečte..
Ještě pecka od Clash
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama