Náboženský fanatismus je jen výmyslem dnešní doby

24. srpna 2012 v 19:48 |  Deník
Náboženský fanatismus je jen výmyslem dnešní doby. Nebo to tak snad není? Ale samozřejmě, vždyť já mám vždy pravdu. Je se mi to těžko spojuje v smysluplné věty. Když na něco myslím, už to snad ani nedokážu normálně zformulovat. Nicméně tím vás nebudu zatěžovat.

Jestli mám pořád ještě něco, co bych vám na mém blogu nesdělila, a že je toho hodně, tak opravdu nevím, jak to přijatelně a tak nějak stravitelně podat. Podat to obyčejným prosťáčkům, kteří čtou pomatenecké blogy, přesně jako je ten můj.

Nedá se přesně charakterizovat to něco, co mě nutí cítit se nadřazeně vůči ostatním. I když, ano. To něco se možná charakterizovat dá, dokonce jedním slovem - inteligence. To je, pro někoho bohužel, něco, co mnoha lidem chybí. Jiným naopak přebývá, neboť ji dostatečně nevyužijí. Vždyť proč se nechovat nadřazeně? Každý by si do měl zkusit, je to zábavné.

Abych tak nějak navázala na problematiku dnešních dnů - ano, prázdniny se krátí. Je zvláštní, že člověk se celé prázdniny těší na konec prázdniny, ale ono to ve skutečnosti ne vždy bývá tak skvělé a uvolňující, totiž ten návrat do školy a stereotypního, tak nějak běžného života, abychom si rozuměli.

A teď přichází globální problematika. Kam to míříme? Kam míří ten oblak chemie a umělin, který se nám tu za ta léta nahromadil? Nemuselo to tak být, kdyby to nějaké chytré hlavy nenapadlo. To je jasným důkazem, že s vrozenou (rozuměj nadměrnou) inteligencí se dá podniknout ledacos. Ale v dnešní době je sakra těžké rozeznat, jestli to ten onen myslel dobře nebo zle. Ale vždyť ne, nikdo dnes nic nemyslí dobře. Nebo myslíte, že ano?

Těžko se odhlásit ze sledovacího režimu, my tak žít musíme. Není to snad ta naše krásná, opěvovaná civilizovaná doba? Vždyť jinak bychom se mohli vrátit zpátky na stromy, jak se často poukazuje na diskusních fórech u nějaké přelomové technologie, kterou všichni zavrhují.

Jak já říkám, jsou jen dvě skupiny lidí - ti co vědí a ti, co vědět nechtějí. Mé texty se občas také vylučují, a to i přes to, že jsem zdánlivě dokonalá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 27. ledna 2013 v 13:41 | Reagovat

Ahoj ...je sice možné že jsi zdánlivě dokonalá...ale zdáni klame...nechápu jak můžeš nazvat članek "Náboženský fanatismus je jen výmyslem dnešní doby" a pak psát o úplně jiných věcech...Inteligence ti ZDÁNLIVĚ nechybí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama