Téma týdne: Jdeme dál... ale kam?

27. srpna 2012 v 13:16 |  Poezie na TT
U tohoto tématu týdne jsem se rozhodla nevyužít svůj poetický talent. Mám totiž přesně opačný záměr, obeznámit vás s mou ideologií pomocí prostých vět, kteréžto pochopí každý idiot.

Kam že to jdeme? Těžko říct. Někdo by použil vulgarismy, a to i přesto, jak málo je s politickou situací v této zemi obeznámen. Taky se nezajímám zrovna o českou politiku, to si nemyslete. Ale rozumný člověk by měl uznat, že věčné nadávání na "naši" politickou situaci je naprosto zbytečné a zároveň také neadekvátní. Nemyslím si, že bychom na tom v Česku byli nějak strašně. A to i přes to, jak jsou peníze tzv. "prostých lidí" záměrně odcizovány.

Nebylo tomu tak ale dříve. Víte, průměrný Čech potřebuje jakousi diktaturu, když mu totiž dáte volnou ruku, jak se tak ©escargot23 via Deviantart.comříká, všechno dopadne přesně tak, jak je tomu dnes. Nechci v žádném případě obhajovat komunismus, ani jinou politickou ideologii. Já tady apeluji na nevzdělance, kteří si myslí, že jde všechno jednoduše. Ono by možná šlo, ale ne teď. Možná dříve, kdo ví.
Nicméně my i tak jdeme dál, kráčíme někam, ale absolutně nevíme kam. Prosím vás, probuďte se ze svého krásného snění a zkuste zacloumat vaší myslí, třeba vás něco trkne do očí. Nyní bych chtěla, abyste sami zpytovali své svědomí. Kolikrát jste se zajímali o jakýsi "vnitřní stav" politické situace? A kolikrát jste bezmyšlenkovitě řekli něco, co haní nebo dokonce uráží politiky, jejich jednání, rozhodnutí?
Kritika je velmi dobrá věc, tedy činnost. Kritizuji všechno, co se dá. Ale mám k tomu většinou důvod. Víte, já nemám ráda, když někdo kecá nesmysly ohledně něčeho, čemu nerozumí, nebo dokonce nemůže porozumět. Samozřejmě, ať si kritizuje, kdo chce, ale mělo by to pořád zůstat v jakýchsi mezích asertivního chování. A také by to mělo mít nějakou myšlenku. Lidé často opomínají, že jsou vlastně totální idioti. Ani "facepalm" občas nepomůže, člověk se holt musí sklonit k fyzickému násilí. Ovšem teď jsem mírně odbočila od původního tématu.

Teď se ale nabízí otázka; je nám za kapitalismu opravdu lépe? Nebo si to lidé snad vsugerovali? Máte pocit, že jste dostatečně svobodní? Já vám nevím, jestli všechno to snažení proti původnímu komunistickému režimu mělo nějaký smysl. Ale budou-lii lidé chtít, opět si zacinkají klíči, a třeba si zase začnou myslet, že jsou "konečně" volní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama